Atvērtās kapsētas Rīgā un Jūrmalā

Atvērtās kapsētas ir tādas kapsētas, kurās var noformēt apbedījuma vietu ģimenei vai atsevišķam cilvēkam, balstoties uz dzīvesvietas datiem. Pārējās kapsētas ir vai nu daļēji slēgtas vai pilnībā slēgtas un tur apbedījumu var veikt īpašos gadījumos, kurus nosaka attiecīgā pašvaldība.

Mēs vēlamies sniegt skaidrojumu, kā tiek iedalītas kapsētas Rīgā un Jūrmalā un ar kādiem jautājumiem jāsaskaras, ja tuvinieki vēlas apbedīt mirušo konkretā kapsētā

atvertas kapsetas riga un jurmala apbedisanas birojs angel.jpg

Jūrmalas kapsētas

Jūrmalas kapu darbību reglamentē Jūrmalas pilsētas dome. Jūrmalas pilsētā kapsētas uztur un apsaimnieko pašvaldības iestāde “Jūrmalas kapi”, tās pārziņā ir piecas kapsētas:

 • Jaundubultu kapsēta, Lielupes ielā,
 • Slokas kapsēta Varoņu ielā,
 • Ķemeru kapsēta,
 • Slokas jaunā jeb Meža kapsēta Eduarda Veidenbauma ielā
 • Beberbeķu kapsēta – to “Jūrmalas kapi” uztur sadarbībā ar Babītes pašvaldību.

Ķemeru kapi, Slokas Vecie kapi, Jaundubultu kapi un Beberbeķu kapi jauniem apbedījumiem ir daļēji slēgti – tajos apglabā tikai tad, ja tur ir ģimenes kapavietas.

Jauniem apbedījumiem Jūrmalā ir atvērti tikai Slokas Jaunie Meža kapi.

Ja nav ģimenes kapavietas un nepieciešams noformēt jaunu kapa vietu, jāapliecina, ka mirušais bijis Jūrmalas iedzīvotājs. Jūrmalniekiem ir iespēja saņemt jaunu kapavietu un apbedīt mirušo, ja mirušā pēdējā deklarētā dzīvesvieta ir bijusi Jūrmalā.

Nomas maksa par kapavietu un kapavietas ierādīšanu iedzīvotājiem kopš 2019. gada 5. marta nav jāmaksā.

Maksas pakalpojums ir kapličas noma, zvana zvanīšana bēru ceremonijas norises laikā, teritorijas sagatavošana bēru ceremonijai, izziņas sagatavošana un izsniegšana par apbedījumu, par zemes iecirkņu atkārtotu uzmērīšanu, sadalīšanu vai apvienošanu.

Meža kapsētā atrodas arī kolumbārijs – īpaši izveidota vieta, kas paredzēta kapsulu ar kremētu mirušo pelniem glabāšanai. Par kolumbārija nišas lietošanu ir jāslēdz līgums ar kapsētas apsaimniekotāju, – tas ir maksas pakalpojums. Šo pakalpojumu var izmantot jebkurš Latvijas iedzīvotājs.

Rīgas kapsētas

Rīgā ir vairāku veidu kapsētas, bet ne visās ir iespēja apbedīt mirušo. Galvaspilsētā ir trīs veidu pašvaldības kapsētas: atvērtas, daļēji slēgtas un slēgtas kapsētas. Rīgas pilsētas pašvaldība nodrošina 21 kapsētu apsaimniekošanu un uzturēšanu. Atvērtajās kapsētās kapu uzturētājs dos iespēju izvēlēties jaunu kapavietu vai dos atļauju virsapbedījumam. Rīgā tādi ir Jaunciema un Bolderājas kapi.

Atvērtajās kapsētās rīdziniekiem ir iespēja saņemt jaunu kapavietu un apbedīt mirušo, ja mirušā pēdējā deklarētā dzīvesvieta ir bijusi Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā, vai arī apbedīt mirušo piederīgo jau esošā ģimenes kapavietā.

Kapsētu iedalījums Rīgā - 2 atvērtās kapsētas: Jaunciema kapsēta, Bolderājas kapsēta ( Bolderājas Jaunie kapi).

15 daļēji slēgtās kapsētas, kurās mirušos apbedī ģimenes kapavietās, bet jaunu kapavietu ierādīšana ir ierobežota. I Meža kapsēta, II Meža kapsēta, Miķeļa kapsēta, Raiņa kapsēta, Sarkandaugavas kapsēta, Pļavnieku kapsēta, Matīsa kapsēta, Juglas kapsēta, Biķeru kapsēta, Lāčupes kapsēta, Ziepniekkalna kapsēta, Pleskodāles kapsēta, Jaunā ebreju kapsēta, Vecā Bolderājas kapsēta.

4 slēgtās kapsētas, kas ir slēgtas apbedījumiem un virsapbedījumiem – izņemot urnas ar kremēta mirušā pelniem esošajās ģimenes kapavietās. Torņakalna kapsēta, Torņkalna pareizticīgo kapsēta, Mārtiņa kapsēta, Kapsila kapsēta, Sarkandaugavas Kalna kapsēta. Rīgas pilsētas kapsētu pārvaldes funkcijas.

 • Kapsētu uzturēšanas un apsaimniekošanas organizēšana un kontrole
 • kapu rakšanas un apbedīšanas pakalpojumu nodrošināšana
 • jaunu kapsētu ierīkošanas plānošana un darbu organizēšana
 • precīzas, pārskatāmas un drošas apbedījumu uzskaites, kā arī apbedījuma vietu kartēšanas nodrošināšana
 • apbedījuma vietu elektroniskās datu bāzes izveidošana un uzturēšana
 • komersantu, kuri sniedz pakalpojumus kapsētās saskaņā ar Departamenta noslēgtajiem līgumiem, sniegto pakalpojumu kvalitātes kontrole un to darbības koordinēšana.
 • Bezpiederīgo vai par tādiem atzīto mirušo kremēšanas un apbedīšanas organizēšana.

Atsevišķā kārtība

Rīgas pilsētas pašvaldības kapsētu darbības un uzturēšanas noteikumu 20. punktā norādīts, ka daļēji slēgtā kapsētā var piešķirt vietu mirušā, kuram dzīves laikā ir bijuši sevišķi nopelni Latvijas valsts vai Rīgas pilsētas labā, apbedīšanai, pamatojoties uz attiecīgās valsts pārvaldes iestādes, radošās savienības, nevalstiskās organizācijas vai profesionālās biedrības iesniegumu.

Mūsu apbedīšanas birojs “Angel” ir vēris vaļā jauno filiāli Jūrmalā, Nometņu ielā 9. Mēs sniedzam atbalstu un palīdzību 00-24, sākot no konsultācijas un dokumentu noformēšanas līdz atvadu ceremonijas organizēšanai

Lai saņemtu konsultāciju vai pasūtītu transportēšanu no mājas uz morgu, Jūsu rīcībā ir mūsu diennakts tālrunis:

+(371) 200 800 07

Dati rediģēti: 22. Maijs 2024.

Citi jaunumi, kas jūs varētu interesēt

Atvērtās kapsētas Rīgā un Jūrmalā

Atvērtās kapsētas Rīgā un Jūrmalā

14 decembris 2023

Pirmie soļi vai kā rīkoties saskaroties ar tuvinieka nāvi?

20 septembris 2023

Kremācija

16 septembris 2023

© SIA Apbedīšanas birojs “ANGEL”, 2014–2023
Developed emorialServices
Design Taya

Mēs izmantojam sīkdatnes. Daži no tiem ir obligāti, bet jūs varat izlemt par citiem.